Podlahové vykurovanie pre majiteľov nehnuteľností

Chystáte sa postaviť nový dom? Renovujete vašu kuchyňu alebo kúpelňu? Sme schopní vám poskytnúť podlahové vykurovanie a ponúknuť riešenie pre takmer akýkoľvek typ podlahovej konštrukcie či krytiny. Vysoko kvalitné výrobky DEVI sú cenovo efektívne, spoľahlivé a ľahko sa inštalujú.

Potrebujete odstrániť sneh z príjazdovej cesty, schodov alebo chodníka?
Systém DEVI odstraňovania snehu a ľadu vám pomôže udržiavať váš majetok pred nečakaným snehom a ľadom, a to bez použitia soli, lopaty a namáhavej práce.

logo

Dánska spoločnosť DEVI je najväčší svetový výrobca podlahových vykurovacích systémov. 
Elektrické podlahové vykurovanie môžete s istotou montovať pod všetky druhy podlahových krytín ako je drevo, dlažba, laminát a linoleum. 

Prečo elektrické podlahové vykurovanie ?

Optimálny komfort a pohodlie

Každodenný luxus nie je iba záležitosťou teplých nôh. Je tiež dôležité dosiahnuť komfortnú teplotu miestnosti pri čo najnižšej možnej spotrebe energie. Toto možno dosiahnuť inštaláciou elektrického podlahového vykurovania. Teplo blahodárne stúpa pomaly pod nohami, zahrieva vaše telo a navodzuje v hlave príjemný pocit. Nakoľko je teplota v priestore rovnomerne rozložená, môžete jej hodnotu znížiť a tým aj spotrebu energie.

Rýchla reakcia

Elektrické podlahové vykurovanie je výhodným riešením, pokiaľ nechcete mať vykurovanie trvalo zapnuté. Vzhľadom k tomu, že káble a rohože elektrického podlahového vykurovania sú umiestnené tesne pod podlahovou krytinou, teplota sa zvyšuje rýchlo a bez predĺženia – zatiaľ čo horúcovodné vykurovanie, ktoré je pokryté 100 až 120 mm vysokou vrstvou betónu, má reakčnú dobu niekoľko hodín. Elektrické podlahové vykurovanie v spojení s termostatmi dvoch úrovní teploty bude ohrievať miestnosť iba počas vašej prítomnosti. Tento spôsob znamená ekonomické a s ohľadom na životné prostredie, šetrné riešenie.

Presná regulácia

Elektronický termostat Devireg™ s podlahovým čidlom zaručuje presnú reguláciu systému podlahového vykurovania. Podlaha bude príjemne teplá a nikdy nebude jej teplota nakoľko vysoká, aby vzniklo riziko akýchkoľvek škôd. Z tohto dôvodu sa teplota v konštrukcii podlahy pohybuje vždy v teplotnom rozsahu s toleranciami, ktoré výrobca podlahovej krytiny doporučil.  Podlahové vykurovanie umožňuje znížiť priemernú izbovú teplotu o cca 2º C bez ohľadu na to, že by to ovplyvnilo mieru vnímania pohodlia. To znamená, že energetické straty môžu byť znížené až o 10 – 20%, čo je výhodné z pohľadu ekonomického a zároveň i ekologického.

Cena systému a prevádzka

Cena vykurovacieho systému závisí od celkovej rozlohy vykurovaného objektu.

Nemáme vplyv na cenu elektriny, ale uisťujeme vás, že optimalizovaný  návrh vykurovania a typy výrobkov, ako je napr. Devireg 550, zaručujú, že inteligentné podlahové vykurovanie DEVI bude spotrebovávať  iba také množstvo energie, ktoré umožní vytvoriť komfort, aký si ľudia budú želať.
Príklad – spotreba/cena: Pri inštalácii doplnkového vykurovania (iba ohrev podlahy), bude spotreba približne polovičná oproti nákladom na celkové vykurovanie. Naviac ušetríte značnú časť nákladov na energiu z iných zdrojov vykurovania. Pri inštalácii hlavného vykurovania v štandardne izolovanej miestnosti  bude spotreba energie nižšia než 50 kWh/mza jednu vykurovaciu sezónu. Pre celkovú cenu sa táto spotreba vynásobí súčasnou cenou za 1 kWh energie.